TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC

Nasz poradnik

Publikujemy ciekawe porady i nowinki

Porady 01.02.2024

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą a AC

image

Auta w Polsce wciąż dosyć często padają złodziejskim łupem – przestępcom wystarczy zaledwie kilka lub kilkanaście sekund, by dostać się do wnętrza pojazdu i odjechać. Do tego typu przykrych zdarzeń może dojść wszędzie, nawet parkując na z pozoru bezpiecznym miejscu, możemy stracić pojazd. Wielu kierowców zastanawia się, jakie zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą jest najlepsze. Czy istnieją urządzenia, które zapewniają 100% ochronę naszemu pojazdowi? Jak odstraszyć złodzieja?Z tego artykułu dowiesz się:

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą – popularne sposoby

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą - ubezpieczenie AC i miniautocasco

Gdy dodatkowe zabezpieczenie samochodu nie zdało egzaminu... Kiedy zgłosić szkodę?

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą – w jakich sytuacjach nie otrzymamy odszkodowania?

ZABEZPIECZENIE SAMOCHODU PRZED KRADZIEŻĄ – POPULARNE SPOSOBY

Jak wiadomo, ubezpieczenie AC chroni właściciela pojazdu na wypadek jego utraty. Oczywiście kierowca powinien zrobić wszystko, by zminimalizować ryzyko kradzieży auta i uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji. Jakie zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą są najpopularniejsze?


Lokalizator GPS - zabezpieczenie samochodu GPS pozwala śledzić trasę pojazdu w czasie rzeczywistym, dzięki umieszczonemu w aucie nadajnikowi możemy namierzyć złodzieja. Nowoczesne lokalizatory są w stanie określić pozycję skradzionego samochodu z dokładnością do kilku metrów, zatrzymać auto zdalnie, a nawet działać przez jakiś czas po wypięciu. Najtańsze modele kosztują poniżej 100 złotych.

Immobilizer – składa się z transpondera i centrali, dzięki temu urządzeniu auto jest uruchamiane tylko przez prawidłowo zidentyfikowanego kierowcę, gdy spróbuje zrobić to złodziej, nastąpi natychmiastowa blokada zapłonu silnika. To całkiem skuteczne zabezpieczenie samochodu kosztuje około 200 złotych.

Blokada skrzyni biegów – montowana w tunelu środkowym, stanowi dobre uzupełnienie autoalarmu. Mechaniczna blokada skrzyni biegów może być bolcowa lub bezbolcowa (wygodniejsze w obsłudze są blokady antykradzieżowe bolcowe). Tego typu zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą może być montowane zarówno w pojazdach z automatyczną, jak i manualną skrzynią biegów. Profesjonalna blokada Bear Lock to wydatek rzędu 400-500 złotych.

Autoalarm – powszechnie stosowane urządzenie służące do zabezpieczenia auta przed kradzieżą (w razie próby włamania, reaguje w sposób akustyczny i wizualny, ale nie tylko). Proste modele są zasilane z samochodowego akumulatora, droższe wersje mają autonomiczne zasilanie płynące z baterii niklowo-kadmowej (nawet jeśli złodziej odetnie zasilanie, alarm będzie działał). Im bardziej zaawansowana technologicznie i rozbudowana samochodowa instalacja alarmowa, tym lepiej dla nas). Autoalarm to absolutna podstawa – najbardziej zaskakujące dla złodzieja są alarmy niefabryczne. Te montowane w serwisach hurtowo (często dla danego modelu samochodu montuje się konkretny typ alarmu) są łatwym zadaniem dla przestępców. Przyzwoitej jakości alarm kosztuje 800-1000 złotych.

Namierzanie radiowe auta - to bardziej zaawansowana alternatywa dla zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą GPS. Pozwala ustalić bardzo dokładną lokalizację pojazdu - urządzenie nie traci sygnału nawet wówczas, gdy auto jest na parkingu podziemnym lub przejeżdża przez tunel. Nie jest to tanie rozwiązanie (12-miesięczny abonament to około 500-600 złotych, a sam montaż wynosi około 1000 złotych), ale jeśli mamy dobrej klasy, drogi samochód, warto zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie samochodu.

Oczywiście powyższe sposoby na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą nie są dużym wyzwaniem dla niektórych złodziei, jednak mogą przynajmniej utrudnić kradzież (gdy złodzieje muszą poświęcić sporo czasu na dostanie się do pojazdu, niekiedy ze strachu przed przyłapaniem na gorącym uczynku po prostu rezygnują).


Nawet w najbezpieczniejszych okolicach dochodzi do kradzieży pojazdów – stosując profesjonalne, dobrej jakości zabezpieczenie auta przed kradzieżą minimalizujemy ryzyko, że nasza własność trafi w niepowołane ręce.


ZABEZPIECZENIE SAMOCHODU PRZED KRADZIEŻĄ - UBEZPIECZENIE AC I MINIAUTOCASCO

O zakresie ubezpieczenia AC decyduje właściciel samochodu – możemy wybrać pełną ochronę lub w wersji okrojonej, czyli tzw. mini AC, które co prawda chroni przed kradzieżą, ale nie pokryje szkód związanych z innymi wydarzeniami, jak np. kolizja na parkingu, zderzenie ze słupkiem chodnikowym, ogrodzeniem czy znakiem drogowym. Z mini autocasco korzystają przede wszystkim młodzi kierowcy, którzy nie są jeszcze uprawnieni do korzystnych zniżek obowiązujących przy pełnym AC (mini AC jest zwykle znacznie tańsze). To dobre rozwiązanie dla osób, które rzadko jeżdżą samochodem. Jeśli zależy nam na kompleksowym zabezpieczeniu na wypadek kradzieży i uszkodzeń – wybierzmy „duże” AC.


GDY DODATKOWE ZABEZPIECZENIE SAMOCHODU NIE ZDAŁO EGZAMINU... KIEDY ZGŁOSIĆ SZKODĘ?

Co w sytuacji, gdy zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą zawiodło i pojazd dostał się w ręce złodzieja? Ile mamy czasu na poinformowanie o tym fakcie towarzystwa ubezpieczeniowego? Maksymalny termin zgłoszenia szkody z ubezpieczenia AC to 7 dni. Choć warto wspomnieć, że nie jest to regułą, wiele firm ubezpieczeniowych wymaga poinformowania o kradzieży samochodu w ciągu 2-3 dni lub niezwłocznie po zdarzeniu. Informacje dotyczące terminu zgłoszenia szkody znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia autocasco. Tak naprawdę, im szybciej zgłosimy szkodę, tym lepiej (oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić policję, czas liczymy od powzięcia informacji o kradzieży!).


ZABEZPIECZENIE AUTA PRZED KRADZIEŻĄ – W JAKICH SYTUACJACH NIE OTRZYMAMY ODSZKODOWANIA?

Polisa AC (autocasco) ma za zadanie m.in. zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Jednak, aby uniknąć problemów przy likwidacji szkody i tym samym towarzystwo ubezpieczeniowe przyznało nam odszkodowanie, musimy wywiązać się z zapisów umowy (zapoznajmy się szczegółowo z OWU). W przeciwnym razie ubezpieczyciel może uznać, że doszło do zaniedbania z naszej strony i możemy niemile się zaskoczyć. W jakich przypadkach ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty odszkodowania? Poniżej przedstawiamy przykłady tzw. wyłączenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeniowego za skradziony samochód:


kierowca zapomniał zamknąć drzwi/okna w samochodzie lub nie uruchomił wszystkich systemów alarmowych, o których poinformował ubezpieczyciela przy zawieraniu umowy AC,

właściciel pojazdu nie dysponuje kompletem kluczyków (np. zostawił jeden kluczyk w schowku samochodowym skradzionego auta – w OWU z pewnością znajdziemy zapis o nienależytym zabezpieczeniu kluczyków),

kierowca pozostawił w skradzionym pojeździe ważne dokumenty dotyczące auta, np. dowód rejestracyjny - jest to jak najbardziej wystarczający powód do odmowy wypłaty odszkodowania,

właściciel samochodu nie posiada pilota do autoalarmu – jeśli nie będziemy w stanie udowodnić ubezpieczycielowi, że posiadamy taki pilot, możemy mieć spore problemy z uzyskaniem odszkodowania,

kierowca przedstawił nieprawdziwe informacje, np. dotyczące liczby zabezpieczeń antykradzieżowych podczas zawierania umowy ubezpieczeniowej (tzw. oświadczenie nieprawdy przy podpisywaniu umowy autocasco zawsze działa na naszą niekorzyść – może dojść do rekalkulacji składki ubezpieczeniowej i odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela).

Co jeszcze może pozbawić nas wypłaty świadczenia w przypadku kradzieży pojazdu? Jeśli w czasie obowiązywania umowy AC zgubiliśmy kluczyki do samochodu – dorobiliśmy nowe, nie poinformowaliśmy o tym towarzystwa ubezpieczeniowego i skradziono na auto – prawdopodobnie nie mamy co liczyć na odszkodowanie. Pamiętajmy, że są to tylko przykłady i każda umowa zawierana między kierowcą a ubezpieczycielem opiera się na indywidualnych ustaleniach (warunkach), które zaakceptowały obie strony.


Istnieje wiele różnych sposobów na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, jednak złodzieje są coraz bardziej wyrafinowani i tak naprawdę żadna z dostępnych metod nie daje 100% gwarancji ochrony naszego auta. Z tego względu warto wykupić ubezpieczenie AC, dzięki któremu w razie utraty pojazdu będziemy mogli liczyć na odszkodowanie, które będzie odpowiadało całej lub niemal całej wartości skradzionego samochodu, dzięki czemu utrata naszego mienia będzie nieco mniej dotkliwa.

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Rankomat moje polisy, jaka najlepsza porównywarka oc?, LINK4, sprawdzenie polisy, Ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking, Mubi PL, Sposoby na tanie OC, Porównywarka OC, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Mubi, Oc samochodu, OC samochód ciężarowy powyżej 3 5 tony Forum, Ile kosztuje ubezpieczenie ciężarówki, Ubezpieczenie ciągnika siodłowego, Ubezpieczenie naczepy ciężarowej cena, Ubezpieczenie OCP do 3 5t cena, Kalkulator OC AC, Porównywarka ubezpieczeń, LINK4, OC motocykl kalkulator, Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla, Najtańsze ubezpieczenie motocykla Forum, UNIQA ubezpieczenie motocykla, Warta ubezpieczenie motocykla, Ubezpieczenie motocykla AC, Rankomat motocykl, Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla 125,  HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acrankin

 
image

Dodał: Mariusz

01.02.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto