TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC

Nasz poradnik

Publikujemy ciekawe porady i nowinki

Porady 30.01.2024

Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla i gdzie je kupić?

image

Zanim wyruszymy w świat swoim motocyklem, musimy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. W przypadku dwukołowców jest podobnie jak przy samochodach. Należy pamiętać o regularnych przeglądach, rozsądku na drodze i odpowiedniej ochronie. Ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?


jazda motocyklem

Z tego artykułu dowiesz się:

UBEZPIECZENIE MOTOCYKLA – CENA

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI PAKIET?

GDZIE UBEZPIECZYĆ MOTOCYKL?

UBEZPIECZENIE MOTOCYKLA - JAKIE SĄ KARY ZA BRAK OC?

Dane wskazują, że liczba motocykli w naszym kraju wciąż rośnie. W 2019 roku było zarejestrowanych około 1,5 mln tego typu pojazdów, zaś w 2020 roku już około 110 tys. więcej (dane pochodzą z CEPiK - Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów). Niestety, sprzyja to też rosnącym danym w zakresie wypadków - w pierwszych siedmiu miesiącach 2020 roku w wypadkach, w których udział brali motocykliści, rannych zostało ponad 1100 osób. A zatem, zanim pierwszy raz wyruszymy w świat swoim motocyklem, musimy zadbać przede wszystkim o zasady bezpieczeństwa. A te w przypadku dwukołowców są podobne jak przy samochodach. Regularne przeglądy, rozsądek na drodze i polisa. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla i gdzie najlepiej wykupić polisę? Dlaczego trzeba mieć OC i jaka kara grozi za jego brak?


UBEZPIECZENIE MOTOCYKLA – CENA

Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie OC motocykla. Nic dziwnego! Cena polisy często spędza sen z powiek posiadaczom pojazdów. W większości przypadków koszt ubezpieczenia OC takiego pojazdu będzie zdecydowanie niższy niż ubezpieczenie OC samochodu. W ofercie UNIQA można wybierać spośród różnych pakietów, wśród których każdy na pewno znajdzie ten odpowiedni dla siebie. Ubezpieczenie OC oferowane jest w standardzie z bezpłatnym assistance MINI oraz Zieloną Kartą na wszystkie kraje systemu. Zakres ubezpieczenia OC można rozszerzyć o dodatkowe opcje takie jak wyższy zakres assistance, ubezpieczenie bagażu czy opon oraz NNW kierowcy, czy pomoc medyczną 24. Im szerszy i bardziej rozbudowany zakres ubezpieczenia, tym większa jej cena, ale też wyższy poziom bezpieczeństwa, kompleksowa opieka nad pojazdem i jego kierowcą.


Podczas obliczania ceny za OC motocykla w 2021, pod uwagę bierze się także:


markę i model pojazdu,

rok produkcji,

pojemność silnika,

przebieg,

wyjątkowe przeznaczenie (np. motocykle wyścigowe),

dane właściciela pojazdu - jego wiek, stan cywilny, czy posiada dzieci etc.,

doświadczenie w kierowaniu pojazdów,

historię przebiegu ubezpieczenia właściciela - czy miał (lub też nie) wypadki, stłuczki, kolizje.

A zatem: ile kosztuje ubezpieczenie motocykla? Najtańsze oferty można znaleźć już w zakresie około 100-150 zł. Dotyczy to jednak przede wszystkim osób, które są doświadczone w kierowaniu jednośladami i nie mają w swojej historii żadnych wypadków. W przypadku młodych kierowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motocyklami, te kwoty będą wyższe.


JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI PAKIET?

Żeby wybrać odpowiedni pakiet, należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, nawyki i zachowania na drodze. Warto pamiętać, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy zarejestrowanych w Polsce pojazdów. Zapewnia ochronę w przypadku szkód wyrządzonych innym osobom, które są wynikiem użytkowania ubezpieczonego pojazdu. Motocykl nie różni się tutaj zasadniczo od samochodu.


W UNIQA pakiety ubezpieczeń przygotowane dla aut są także dostosowane do potrzeb posiadaczy dwukołowców. Wszystkie zawierają likwidację szkody z OC, wyższe pakiety zaś są uzupełnione o ochronę kierowcy. Dodatkowe korzyści wynikające z zawarcia umowy to m.in. wyższe zniżki, Bezpośrednia Likwidacja Szkód, ubezpieczenie Assistance MINI w cenie pakietu OC czy bezpłatna Zielona Karta. Tylko od nas zależy, na który zestaw usług się zdecydujemy. Ci, którzy dużo podróżują, powinni zdecydować się na szerszy pakiet, gwarantujący nie tylko szeroki zakres ubezpieczenia pojazdu, ale też bardziej kompleksową ochronę zdrowia i życia kierowcy.  


Co istotne, zakupy pakietów, np. OC z NNW, zwykle są korzystniejsze cenowo, niż gdy kupujemy każdą polisę oddzielnie. W takich przypadkach osoba ubezpieczana może liczyć na dodatkowe zniżki.


GDZIE UBEZPIECZYĆ MOTOCYKL?

Wybierając odpowiednie towarzystwo ubezpieczeniowe, warto zwrócić uwagę na jego historię, opinie dotychczasowych klientów i zakres usług. Przy ubezpieczaniu motocykla cena także gra niebagatelną rolę. Zaufaną firmą z wieloletnią historią i szerokim portfolio produktów jest UNIQA, która gwarantuje swoim klientom całościowe wsparcie. Assistance dla motocykli jest dla klienta całkowicie bezpłatne w standardzie do każdej polisy OC. UNIQA gwarantuje pomoc przy naprawie oraz holowanie po wypadku do dowolnie wybranego miejsca w odległości do 75 km, a także holowanie pojazdu poszkodowanego. Nie do przecenienia jest także pomoc informacyjna.


Decydując się na ubezpieczenie OC w UNIQA warto wiedzieć, że za niewielką opłatą składki można rozszerzyć zakres assistance o ochronę od awarii czy kradzieży nawet za granicą.


Warto przy tym pamiętać, że ubezpieczenie możemy kupić nie tylko osobiście, lecz także przez Internet - przy takiej formie zakupu często pojawiają się dodatkowe zniżki, które czasami sięgają nawet kilkunastu procent.


UBEZPIECZENIE MOTOCYKLA - JAKIE SĄ KARY ZA BRAK OC?

Każdy pojazd w Polsce obowiązkowo musi mieć ubezpieczenie OC, w tym także motocykl. Brak tego typu polisy wiąże się z karami pieniężnymi nakładanymi przez UFG. Wysokość kary zależy od czasu przerwy w ochronie ubezpieczeniowej, i tak wyróżniamy trzy progi:


brak ciągłości OC do 3 dni – 20% wysokości 1/3 minimalnego wynagrodzeni za pracę;

brak ciągłości od 4 do 14 dni - 50% wysokości 1/3 minimalnego wynagrodzeni za pracę;

brak ciągłości od 14 dni wzwyż - 100% wysokości 1/3 minimalnego wynagrodzeni za pracę.

Poziom kar wyznaczany jest każdego roku na nowo, co wiąże się m.in. z ustalaną przez rząd płacą minimalną, która będzie obowiązywać w danym roku. W 2021 roku za brak OC motocykla zapłacimy zgodnie z wymienionymi wyżej progami:


190 zł;

470 zł;

930 zł.

Należy przy tym pamiętać, że kara za brak OC może być najmniejszym problemem. Jeśli bowiem w tym czasie dojdzie do kolizji lub wypadku, który spowoduje osoba jadąca nieubezpieczonym motocyklem, konieczne będzie zapłacenie odszkodowania pokrzywdzonym z własnej kieszeni - początkowo zrobi to UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny), lecz następnie zwróci się do sprawcy zdarzenia o zwrot kosztów. W przypadku wyrządzenia szkody na osobie, mogą być to kwoty przekraczające nawet milion złotych. W tym kontekście pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie motocykla, naprawdę wydaje się mniej istotne - owszem, bardzo ważne jest dostosowanie oferty do siebie (także cenowo), ale przede wszystkim kluczowe jest pilnowanie, by nie stracić ciągłości OC. Dla swojego dobra.

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Rankomat moje polisy, jaka najlepsza porównywarka oc?, LINK4, sprawdzenie polisy, Ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking, Mubi PL, Sposoby na tanie OC, Porównywarka OC, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Mubi, Oc samochodu, OC samochód ciężarowy powyżej 3 5 tony Forum, Ile kosztuje ubezpieczenie ciężarówki, Ubezpieczenie ciągnika siodłowego, Ubezpieczenie naczepy ciężarowej cena, Ubezpieczenie OCP do 3 5t cena, Kalkulator OC AC, Porównywarka ubezpieczeń, LINK4, OC motocykl kalkulator, Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla, Najtańsze ubezpieczenie motocykla Forum, UNIQA ubezpieczenie motocykla, Warta ubezpieczenie motocykla, Ubezpieczenie motocykla AC, Rankomat motocykl, Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla 125,  HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

 

image

Dodał: Mariusz

30.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto