TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC

Nasz poradnik

Publikujemy ciekawe porady i nowinki

Porady 26.01.2024

Jakie ubezpieczenie samochodu kupić na wyjazd na Ukrainę?

image

Ukraina, nasz wschodni sąsiad, cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżujących. Kusi niskimi cenami, luksusowymi kurortami nad Morzem Czarnym i pełnymi zabytków miastami, takimi jak Lwów. Coraz więcej Polaków decyduje się jechać na Ukrainę własnym samochodem. Z racji tego, że Ukraina nie należy do Unii Europejskiej, wyjazd wymaga odpowiednich przygotowań. Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o ubezpieczenie samochodu. Ukraina bowiem nie honoruje polisy OC wykupionej nad Wisłą. Jakie ubezpieczenie samochodu jest więc potrzebne przy wyjeździe na Ukrainę? Czy warto kupić pakiet assistance i AC? Jak wygląda ubezpieczenie zdrowotne i czy na Ukrainie działa karta EKUZ?Z tego artykułu dowiesz się:

Ważne, praktyczne informacje dla osób przebywających obecnie na terenie Ukrainy czytaj więcej

Ubezpieczenie samochodu – Ukraina

Polisa ubezpieczeniowa Ukraina – jaka jest potrzebna?

Ubezpieczenie samochodu Ukraina – jak zdobyć Zieloną Kartę?

Ubezpieczenie samochodu Ukraina – ile kosztuje?

Ubezpieczenie AC na Ukrainę

Ubezpieczenie AC Ukraina – czy chroni przed kradzieżą?

Assistance Ukraina

Ubezpieczenie turystyczne Ukraina

WAŻNE, PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH OBECNIE NA TERENIE UKRAINY CZYTAJ WIĘCEJ

UBEZPIECZENIE SAMOCHODU – UKRAINA

Podróżując samochodem, bez względu czy po polskich, czy zagranicznych drogach, jesteśmy zobowiązani do posiadania ubezpieczenia OC. W przypadku wyjazdu do jakiegokolwiek kraju Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego sprawa jest prosta – wykupiona w Polsce polisa jest honorowana. Jeśli jednak chcemy wyprawiać się poza Wspólnotę, pojawiają się kłopoty. Na Ukrainie nie będzie honorowane polskie ubezpieczenie samochodu. To o tyle ważne, że jeśli na jej terenie spowoduje się stłuczkę czy wypadek, a ubezpieczenie OC nie będzie ważne, to nie będzie obowiązywać żadna ochrona.


POLISA UBEZPIECZENIOWA UKRAINA – JAKA JEST POTRZEBNA?

Wyjeżdżając na Ukrainę własnym samochodem, dokumentem, który należy obowiązkowo zabrać, jest Zielona Karta. System działa od ponad 60 lat na terenie całej Europy. Jeszcze do niedawna trzeba było mieć ją ze sobą zawsze, gdy przekraczało się granice państwa. W latach 90. XX wieku 32 kraje podpisały tzw. Porozumienia Wielostronne (głównie to państwa należące do Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Na mocy tych porozumień uznawane są polisy OC kupione w krajach sygnatariuszach. Ukraina nie należy do tych państw, dlatego podróżując tam, nadal trzeba wyposażyć się w Zieloną Kartę. 


Mianem Zielonej Karty określa się międzynarodowy certyfikat potwierdzający, że kierowca posiada ważne ubezpieczenie OC. Dokument ten działa tak samo jak standardowa polisa ubezpieczeniowa. Oznacza to, że w razie spowodowania stłuczki czy wypadku, sprawca nie musi samodzielnie wypłacić odszkodowania. Jego koszty zostaną pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe.


UBEZPIECZENIE SAMOCHODU UKRAINA – JAK ZDOBYĆ ZIELONĄ KARTĘ?

Aby móc uzyskać Zieloną Kartę dla samochodu, należy posiadać ważne ubezpieczenie OC. W celu otrzymania tego dokumentu nie trzeba wykupować żadnych dodatkowych ubezpieczeń czy to w kraju, czy w ukraińskim towarzystwie ubezpieczeniowym. Uzyskanie Zielonej karty nie jest procedurą skomplikowaną czy czasochłonną. Większość firm ubezpieczeniowych wydaje ją od ręki, po otrzymaniu odpowiedniego wniosku. Ten można natomiast złożyć online, osobiście lub telefonicznie. W przypadku Ukrainy z uzyskaniem dokumentu nie ma większych problemów, na kłopoty muszą się natomiast przygotować osoby chcące podróżować własnym samochodem do Rosji, Iranu czy Turcji.


Przed złożeniem wniosku warto zastanowić się na ile ma być ona wydana. Jeśli często podróżuje się za wschodnią granicę, warto wybrać opcję dokumentu ważnego przez 12 miesięcy. W przypadku krótkiego, wakacyjnego wyjazdu lepszym rozwiązaniem jest karta ważna przez 15 dni.


UBEZPIECZENIE SAMOCHODU UKRAINA – ILE KOSZTUJE?

Większość polskich towarzystw ubezpieczeniowych wystawia Zieloną Kartę bezpłatnie. Z opłatami trzeba się jednak liczyć, jeśli chce się uzyskać dokument u innego ubezpieczyciela niż ten, u którego wykupiło się polisę. Opłatę będzie trzeba uiścić, jeżeli zupełnie zapomni się o Zielonej Karcie i będzie chciało się ją kupić przy granicy. W takich sytuacjach wydatek może być spory i liczony w setkach złotych.


UBEZPIECZENIE AC NA UKRAINĘ

Europa Wschodnia to region trudny do poruszania się samochodem. Do jeżdżenia po niej zniechęca kiepska jakość dróg czy też duże niebezpieczeństwo kradzieży. To dlatego wielu kierowców decyduje się wzmocnić ochronę pojazdu przed wyjazdem na Ukrainę. Dobrym zabezpieczeniem będzie wykupienie ubezpieczenia AC na Ukrainę. Tego typu polisa gwarantuje odszkodowanie w przypadku uszkodzenia pojazdu w wyniku winy jego właściciela, np. uderzenia lub zahaczenia o krawężnik, a także zdarzeń spowodowanych przez innych uczestników ruchu drogowego, np. kolizji ze zwierzęciem. Większość polis AC obejmuje nie tylko terytorium Polski, lecz także innych państw europejskich, dlatego też szkoda powstała na Ukrainie jak najbardziej kwalifikuje się do likwidacji w ramach posiadanej polisy AC.


Należy jednak pamiętać, że ze względu na dobrowolność wykupu polisy, krajowi ubezpieczyciele nie są zobowiązani do stosowania identycznych wyłączeń ochrony w przypadku polis AC. Dodatkowo żadne ubezpieczenie AC nie będzie ponosić odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe wskutek działań wojennych, aktów terrorystycznych, strajków czy zamieszek.


UBEZPIECZENIE AC UKRAINA – CZY CHRONI PRZED KRADZIEŻĄ?

Standardowym zakresem ochrony ubezpieczenia AC jest kradzież. Okazuje się jednak, że wielu ubezpieczycieli wyłącza z odpowiedzialności kradzieże pojazdów na Białorusi, w Mołdawii, Rosji i właśnie na Ukrainie. Chcąc więc mieć pewność, że autocasco zabezpiecza przed tym zdarzeniem, należy dokładnie sprawdzić zapisy umowy. Możliwe, że towarzystwo ubezpieczeniowe będzie chciało opłacenia dodatkowej składki za tego typu ochronę lub zupełnie odmówi wzięcia na siebie odpowiedzialności za kradzież samochodu na Ukrainie.


ASSISTANCE UKRAINA

Podróż samochodem na Ukrainę nie należy do najdłuższych, szczególnie jeśli wyrusza się ze wschodnich rubieży Polski. Trzeba jednak liczyć się przynajmniej z kilkoma godzinami jazdy. Na trasie może więc dojść do różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Aby się przed nimi zabezpieczyć, warto kupić polisę assistance. Dzięki niej ubezpieczyciel przyjdzie z pomocą w przypadku wypadku, stłuczki czy innych stresowych sytuacji z udziałem samochodu. W ramach assistance można otrzymać zastępczy samochód, nocleg po wypadku, transport do kraju lub pomoc tłumacza i prawnika. Pakiet ochrony assistance Ukraina obejmuje też wsparcie w przypadku zgubionego czy skradzionego dokumentu.


UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE UKRAINA

Wybierając się za wschodnią granicę, warto zatroszczyć się nie tylko o samochód, lecz także swoje bezpieczeństwo. W czasie zagranicznych wakacji czy podróży służbowej, tak samo jak w Polsce, jest się narażonym na utratę zdrowia. Polakom na Ukrainie nie przysługuje darmowa opieka medyczna. Nie jest ona gwarantowana, nawet jeśli posiada się aktualną kartę EKUZ. Nasi wschodni sąsiedzi nie honorują tego dokumentu. Oznacza to, że za wszystkie czynności medyczne, np. wizyty w szpitalu, u lekarza pierwszego kontaktu, dentysty, będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Koszty leczenia mogą być bardzo wysokie. To dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Ukraina pod tym względem nie jest krajem drogim. Polisa turystyczna w podstawowej wersji to wydatek kilkunastu złotych na standardowy 14-dniowy wyjazd. Aby czuć się jeszcze bezpieczniej, można zdecydować się na dokupienie ubezpieczenia bagażu.


Dobre ubezpieczenie turystyczne na Ukrainie powinno pokrywać koszty nie tylko leczenia w szpitalu lub przychodni, lecz także zakup leków bądź środków medycznych. Dobrze jest też zwrócić uwagę, czy polisa obejmuje leczenie w gabinetach specjalistów, np. stomatologa, kardiologa, a także transport medyczny zarówno na terenie Ukrainy, jak i ten pozwalający wrócić do kraju.

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

image

Dodał: Mariusz

26.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto