TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC
Porady 25.01.2024

Auto na abonament – czy warto wybrać ofertę na wynajem długoterminowy nowego auta?

image

Sfinansowanie zakupu pojazdu wymaga pewnych nakładów finansowych, które będą większe, jeśli wybierasz nowe lub kilkuletnie auto. Z drugiej strony jazda nowym samochodem to komfort tego, że istnieje niskie prawdopodobieństwo awarii, a nawet jeśli do niej dojdzie, masz pomoc w postaci serwisu dealerskiego. Zakup auta może pozostawać poza Twoimi możliwościami finansowymi, ale dzięki zewnętrznym formom finansowania możesz sobie pozwolić na nabycie takiego auta, o którym marzysz. Umożliwi Ci to między innymi wybór samochodu na abonament. Sprawdź, na czym polega auto w abonamencie i kto w takim przypadku ponosi koszty obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu?


Mężczyzna otrzymuje kluczyki do auta wynajętego w ramach abonamentu długoterminowego

Z tego artykułu dowiesz się:

Czym cechuje się oferta wynajmu długoterminowego auta na abonament?

Warunki korzystania z usługi samochodu na abonament

Co zyskujesz, wybierając auto w abonamencie?

Kto płaci za ubezpieczenie OC czy serwis przy samochodzie w abonamencie?

Ile kosztuje abonament na samochód? Ile wynosi rata miesięczna w takim najmie długoterminowym?

O czym pamiętać, decydując się na auto na wynajem?

CZYM CECHUJE SIĘ OFERTA WYNAJMU DŁUGOTERMINOWEGO AUTA NA ABONAMENT?

Abonament kojarzymy z płatnością za telefon komórkowy czy za dostęp do telewizji kablowej, satelitarnej albo do serwisów streamingowych. Jednak to po prostu cykliczna płatność dokonywana na rzecz określonego podmiotu w zamian za świadczenie pewnych usług. Umowy abonamentowe są zawierane na z góry założony okres albo mogą mieć charakter bezterminowy.


Przykładem takiego rozwiązania jest abonament samochodowy, który właściwie polega na tym samym co abonament telefoniczny. W jego ramach otrzymujesz pojazd, za który płacisz miesięczną opłatę i możesz z niego korzystać jak ze swojego auta.  Bez wątpienia to nowoczesny sposób na pozyskanie samochodu dla siebie czy firmy.


Właściwie przy korzystaniu z auta w ten sposób mamy do czynienia z długoterminowym wynajmem, który ma wiele wspólnego z leasingiem pojazdu.


WARUNKI KORZYSTANIA Z USŁUGI SAMOCHODU NA ABONAMENT

W praktyce skorzystanie z użytkowania samochodu w abonamencie zamiast zakupu pojazdu polega na wybraniu firmy, która ma taką ofertę i wytypowaniu pojazdu, który spełni Twoje oczekiwania. Następnie podpisujesz umowę abonamentową, w której zobowiązujesz się do uiszczania odpowiednich comiesięcznych opłat w zamian za określony pojazd. Korzystasz z niego swobodnie bez potrzeby kupowania go na własność.


Długość okresu trwania umowy abonamentu na auto zależy od potrzeb kierowcy i od oferty firm zajmujących się takimi usługami, ale zwykle możliwe jest wynajęcie samochodu na okres od roku do nawet kilku lat. Od klasycznego wynajmu samochodu usługę tę różni to, że nie trzeba powtarzać i powielać umów wynajmu auta.


CO ZYSKUJESZ, WYBIERAJĄC AUTO W ABONAMENCIE?

Zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy mogą skorzystać z samochodu na abonament. To pozwoli szybko i skutecznie, przy stosunkowo niewielkich kosztach wstępnych, pozyskać samochód osobowy do używania. W wielu firmach można wynająć tak długoterminowo pojazd bez konieczności uiszczania opłaty startowej. To tak, jakbyś korzystał z oferty krótkoterminowego wynajmu aut wielokrotnie, ale za o wiele niższą cenę i przy konieczności dopełnienia mniejszej liczby formalności.


Jeśli jako użytkownik nie masz możliwości finansowych pozwalających na zakup auta na własność, ale jest Ci on potrzebny na co dzień, samochód w abonamencie może być dla Ciebie dobrą alternatywą. Ma ona wiele zalet, także w stosunku do finansowania nabycia auta w ramach leasingu czy kredytu samochodowego.


Warunki abonamentu na auto są negocjowane – możesz je dostosować do swoich potrzeb. Decydujesz o tym, jakim samochodem będziesz jeździć, jakie powinien on mieć wyposażenie i jak długo będzie trwał abonament. Zaletą takiej opcji korzystania z czyjegoś pojazdu jest też to, że możesz obniżyć koszty miesięczne dzięki uiszczeniu większej wpłaty na początku użytkowania auta.


Po zakończeniu umowy abonamentowej na samochód nie musisz go wykupywać. Oddajesz go do firmy, która jest jego właścicielem i od razu możesz podpisać nową umowę na kolejne auto. Taka wymiana odbywa się w bardzo prosty sposób, a Ty zyskujesz serwisowany samochód, z którego swobodnie korzystasz.


KTO PŁACI ZA UBEZPIECZENIE OC CZY SERWIS PRZY SAMOCHODZIE W ABONAMENCIE?

Korzyścią wynikającą z używania samochodu w abonamencie, o której jeszcze nie wspomnieliśmy, jest to, że wszystkie formalności związane z ubezpieczeniem OC czy AC pojazdu leżą po stronie jego właściciela, a nie osoby, która go wynajmuje.Szybki kalkulator OC na naszej stronie pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie, ile wyniesie składka za 12 miesięcy. Możesz ją opłacić z góry albo rozłożyć na raty. Zdarza się, że to wynajmujący samochód płaci składki ubezpieczeniowe. Wszystkie wydatki techniczne związane z serwisem, naprawą auta i okresowymi przeglądami technicznymi mogą spoczywać po stronie firmy oferującej samochody na wynajem długoterminowy.


ILE KOSZTUJE ABONAMENT NA SAMOCHÓD? ILE WYNOSI RATA MIESIĘCZNA W TAKIM NAJMIE DŁUGOTERMINOWYM?

Na ostateczną wysokość abonamentu na samochód wpływ ma wiele czynników, wśród których należy wymienić:


wartość pożyczanego samochodu – zależy od rocznika, marki czy modelu,


okres trwania umowy,


wysokość opcjonalnej wpłaty własnej,


roczny limit kilometrów,


wybór wyposażenia i konfiguracji samochodu,


korzystanie z pakietów dodatkowych, np. opon zimowych/letnich czy dodatkowych ubezpieczeń.


Im droższy samochód wybierzesz do wynajęcia, tym większe opłaty miesięczne będziesz uiszczać. Abonament pozwoli Ci na wypracowanie oszczędności, jeśli wybrany zostanie dłuższy okres trwania umowy – zamiast kilku miesięcy kilka lat. Umowy na samochód mogą uwzględniać opcjonalną wpłatę własną – jeśli ją poniesiesz, zmniejszysz wysokość uiszczanych opłat. Ponadto może istnieć roczny limit kilometrów – przy jego ustaleniu zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i braku przekroczeń firma wynajmująca auta obniży opłaty za nie.


O CZYM PAMIĘTAĆ, DECYDUJĄC SIĘ NA AUTO NA WYNAJEM?

Jeśli podejmujesz decyzję o skorzystaniu z abonamentu na dany pojazd, musisz dokładnie przeczytać podpisywaną umowę. Powinieneś uzyskać wiążące informacje na temat tego, kto płaci składkę na OC i czy pozostałe, fakultatywne ubezpieczenia również muszą być wykupione dla pożyczonego pojazdu.


Najczęściej to użytkownik odpowiada za wszelkie uszkodzenia auta w trakcie korzystania z niego. Jeśli nie wykupisz dla niego AC, będziesz musiał pokryć koszty szkód z własnej kieszeni, a te mogą być duże, zwłaszcza w przypadku zupełnie nowego samochodu, jaki wynajmujesz.


Wybierając się takim pojazdem za granicę, najczęściej przy wyjeździe będziesz musiał poinformować firmę oraz opłacić wydanie formalnej zgody na podróż. Jeśli nie, umowa abonamentowa może zostać Ci wypowiedziana, przez co z miejsca będziesz musiał zwrócić auto właścicielowi.


Przy ustanowieniu limitu kilometrów płacisz niższe opłaty co miesiąc za wynajem auta, ale też  musisz uważać, by go nie przekroczyć. Jeśli tak się jednak stanie, to zostanie Ci naliczona opłata za każdy dodatkowy przejechany kilometr, której wysokość zapisana została w umowie.

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

 

image

Dodał: Mariusz

25.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto