TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC

Nasz poradnik

Publikujemy ciekawe porady i nowinki

Porady 26.01.2024

Mandat za rozmowę przez telefon – ile może wynieść?

image

Rozmowa przez telefon podczas jazdy bez korzystania z zestawu głośnomówiącego lub wysyłanie smsów przez kierowcę - rozprasza jego uwagę i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Prawo o ruchu drogowym zakazuje trzymania telefonu podczas jazdy. Ile może wynieść mandat za rozmowę przez telefon komórkowy przy jednoczesnym prowadzeniu samochodu?


kobieta za kierownicą rozmawia przez telefon

Z tego artykułu dowiesz się:

Dlaczego korzystanie z telefonu podczas jazdy to zły pomysł?

Rozmowa przez telefon - mandat dla kierowcy

Rozmawianie przez telefon podczas jazdy samochodem a ubezpieczenie OC 

DLACZEGO KORZYSTANIE Z TELEFONU PODCZAS JAZDY TO ZŁY POMYSŁ?

Według szacunków, używanie telefonu komórkowego to przyczyna co czwartego wypadku drogowego w Polsce. Nie są to optymistyczne informacje. Korzystanie z telefonu podczas jazdy jest nieodpowiedzialne, niebezpieczne i niezgodne z polskim prawem. Czynność ta zaburza percepcję kierowcy, uniemożliwia prawidłowe trzymanie kierownicy i opóźnia czas reakcji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii. Właśnie dlatego za korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem kierowcę czekają przykre konsekwencje finansowe i prawne. Warto mieć świadomość, że korzystanie ze smartfona podczas jazdy nie musi być zauważone osobiście przez policję - tego typu zachowanie może być zarejestrowane za pomocą monitoringu, fotoradaru. Ile wynosi mandat za rozmowę przez telefon w Polsce oraz innych krajach? Ile punktów karnych może dostać kierowca? 


ROZMOWA PRZEZ TELEFON - MANDAT DLA KIEROWCY

Jeśli kierujący pojazdem korzysta z telefonu komórkowego i nie używa zestawu głośnomówiącego (art. 45 ust. 2 pkt. 1), łamie prawo i musi liczyć się z ryzykiem otrzymania mandatu w wysokości 200 złotych. To nie koniec problemów. Poza karą pieniężną, kierowca otrzyma 5 punktów karnych. Jakie kary grożą polskim kierowcom za użytkowanie telefonu komórkowego podczas jazdy autem poza granicami naszego kraju? Przykładowo, mandat za rozmowę przez telefon bez zestawu głośnomówiącego w Holandii wynosi do 420 euro (to najwyższa kara grzywny za tego typu wykroczenie w Europie). Również i niemieckie prawo karze surowo nieprzepisowych kierowców. Za używanie smartfona grozi mandat w wysokości 100 euro. Jeśli kierowca stworzy również zagrożenie w ruchu drogowym, kara pieniężna może wynieść nawet 200 euro. Natomiast w Hiszpanii za to wykroczenie możemy otrzymać mandat do 200 euro i 6 punktów karnych. Z kolei nie stosując się do przepisów prawa we Francji, możemy nie tylko otrzymać mandat za rozmowę przez telefon (135 euro), lecz także stracić prawo jazdy.


ROZMAWIANIE PRZEZ TELEFON PODCZAS JAZDY SAMOCHODEM A UBEZPIECZENIE OC 

Jeśli kierujący spowoduje wypadek lub kolizję drogową podczas korzystania z telefonu komórkowego bez zestawu głośnomówiącego, to powstałe szkody zostaną pokryte z jego ubezpieczenia OC, a ofiara zdarzenia otrzyma odszkodowanie. Jednak jeśli to my będziemy poszkodowani w wypadku i okaże się, że korzystaliśmy w czasie zdarzenia z telefonu bez zestawu głośnomówiącego, nie mamy co liczyć na 100% rekompensaty z OC sprawcy (kwota zostanie pomniejszona w zależności od tego, w jakim stopniu rozmowa przez telefon komórkowy wpłynęła na przebieg wypadku czy kolizji).


Pamiętajmy, że korzystanie z telefonu podczas jazdy prowadzi do zaburzenia procesów myślowych i opóźnia czas reakcji kierującego. Wystarczy kilka sekund, aby doszło do groźnej kolizji lub wypadku. Rozmowa przez telefon w czasie kierowania pojazdem może też wpłynąć negatywnie na wysokość odszkodowania wypłaconego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Dlatego, jeśli charakter naszej pracy wymaga ciągłego bycia „pod telefonem” lub nie potrafimy przestać korzystać z tego urządzenia nawet na chwilę - zainwestujmy w dobrej jakości zestaw głośnomówiący (warto wybrać taki, który umożliwia bezdotykowe odbieranie rozmów za pomocą komend głosowych). W ten sposób zadbamy o swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego.

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

image

Dodał: Mariusz

26.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto