TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC

Nasz poradnik

Publikujemy ciekawe porady i nowinki

Porady 26.01.2024

Jaki wpływ na cenę ubezpieczenia OC ma pojemność silnika?

image

Ubezpieczenie auta to jeden z większych wydatków właściciela takiego pojazdu. Co więcej, jest to koszt narzucony przez obowiązujące przepisy prawne, dlatego konieczne jest terminowe opłacanie tych składek. Na wysokość tej składki wpływają różne czynniki, między innymi pod uwagę brane jest to, od jak dawna kierowca ma prawo jazdy, a także to, jaki model samochodu będzie ubezpieczony. Czy pojemność silnika samochodowego również ma tutaj znaczenie? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.


mężczyzna za kierownicą

Z tego artykułu dowiesz się:

Pojemność silnika a OC – dlaczego jest tak istotne?

Pojemność silnika a ubezpieczenie – czy czynnik ten ma również znaczenie?

Wysokie OC, pojemność silnika, przedziały

Ceny OC w zależności od pojemności – ile płacili Polacy?

POJEMNOŚĆ SILNIKA A OC – DLACZEGO JEST TAK ISTOTNE?

Przy oszacowaniu składki OC kluczową kwestią jest profil kierowcy. Wśród ważnych czynników znajduje się jego wiek. Przedstawiciele pewnych grup (zwłaszcza osoby z przedziału 18-24 lat), znacznie częściej przyczyniają się do wypadków drogowych. Dlatego można wyróżnić coś takiego, jak zwyżka związana z wiekiem i jednocześnie z tym, jak długo dana osoba ma prawo jazdy. Niekiedy posiadacze pojazdów próbują uniknąć wyższych opłat, poprzez dopisanie do dowodu rodzica, który ma znacznie wyższe zniżki. Poza tym istotna jest tu również bezszkodowa jazda, a także to, czy polisa kontynuowana jest u tego samego ubezpieczyciela.


POJEMNOŚĆ SILNIKA A UBEZPIECZENIE – CZY CZYNNIK TEN MA RÓWNIEŻ ZNACZENIE?

Tak, to prawda! Im większa pojemność silnika, tym bardziej wzrasta koszt polisy. Różnica może sięgać nawet kilkuset złotych. Dlaczego cena rośnie? Ponieważ większa pojemność silnika równoważna jest z jego większą mocą. A ta przekłada się na to, że auto może rozwinąć większą prędkość, a w efekcie stanowić duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W konsekwencji potencjalnie prowadzi to do większych kosztów odszkodowań.


WYSOKIE OC, POJEMNOŚĆ SILNIKA, PRZEDZIAŁY

Chodzi o to, że ubezpieczyciele dysponują pewnymi przedziałami, i to do nich przypisują stawki polis. Zwykle są to granice takie jak: 1.0, 1.0-1.2, 1.2-1.4, 1.4-1.6, 1.6-2.0 i >2.0.


Istotnym spostrzeżeniem jest jednak to, że w na naszych ulicach rzadko można spotkać auto o pojemności 2000 cm3. Zwykle stawiamy na pojazdy ekonomiczne, tak aby zminimalizować koszty dojazdów do pracy, szkół, czy przedszkoli. Warto jednak mieć na uwadze wymienione widełki, zwłaszcza wtedy, kiedy masz na celu to, aby jak najbardziej obniżyć koszty eksploatacji takiego pojazdu.


CENY OC W ZALEŻNOŚCI OD POJEMNOŚCI – ILE PŁACILI POLACY?

Jak wynika z informacji przedstawionych przez rankomat.pl (porównywarka ubezpieczeń) w I kwartale tego roku najwięcej za obowiązkowe OC zapłacili posiadacze aut z silnikiem powyżej 3,0. Najmniej tymczasem ci, którzy mieli pojazdy z niską pojemnością silnika do 1.0. W przypadku aut z największą pojemnością (powyżej 3.0) średnia opłata za OC wynosiła wówczas 954 zł. Pozostałe składki kształtowały się następująco:


pojemność 2,6-3,0 l – kwota 944 zł,

2,0-2,5 l – kwota 741 zł,

1,6-1,9 l – kwota 671 zł,

1,1-1,5 l – kwota 607 zł.

Kwota ta wzrastała dodatkowo wtedy, kiedy za polisę płacił młody kierowca, wówczas stawka przy pojemności 3.0 mogła wynosić nawet 2860 zł.


Co ciekawe posiadacze aut z największą pojemnością silnika (czyli powyżej 3,0 l) w pierwszym kwartale roku 2019 zapłacili aż o 83 proc. więcej za ubezpieczenie OC niż właściciele samochodów z silnikiem do 1,0 l. Chociaż średnie ceny za OC są nieco niższe niż w pierwszym kwartale roku 2018, to i tak warto zadbać o minimalizację tej kwoty. Dobrze jest porównywać poszczególne oferty i konsultować się z doradcami ubezpieczeniowymi.

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

image

Dodał: Mariusz

26.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto