TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC

Nasz poradnik

Publikujemy ciekawe porady i nowinki

Porady 26.01.2024

Jak zrobić przelew za ubezpieczenie samochodu?

image

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w Polsce zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych musi kupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu. To OC komunikacyjne, za które płaci się jednorazowo lub w ratach. Jak dokonać płatności?


mężczyzna siedzący przy biurku z laptopem

Z tego artykułu dowiesz się:

Płatność za ubezpieczenie OC

Metody płatności za składkę na OC

BLIK sposobem na przelew za ubezpieczenie samochodu

Czy warto płacić OC na raty?

PŁATNOŚĆ ZA UBEZPIECZENIE OC

Informacje na temat wysokości składki na ubezpieczenie OC w naszym towarzystwie znaleźć możesz na polisie. Natomiast, jeśli dopiero zamierzasz wykupić ochronę, to jej cenę wyliczyć możesz w kalkulatorze na portalu www.uniqa.pl. Narzędzie to ma postać formularza elektronicznego, w którym należy podać dane pojazdu, jego posiadacza, dodatkowych kierowców i ubezpieczającego, ale nie tylko. Przy wykupywaniu ubezpieczenia OC samochodu online otrzymasz zniżkę w wysokości 15 proc. Jeśli wykupisz ochronę dla kolejnego pojazdu, to naliczymy dodatkowe 5 proc. rabatu.


Jako nasz klient możesz sprawdzić wysokość opłaty i numer konta, na który należy dokonać płatności po zalogowaniu się do swojego konta na www.uniqa.pl


METODY PŁATNOŚCI ZA SKŁADKĘ NA OC

W UNIQA udostępniliśmy kilka metod opłaty za ubezpieczenie OC. Wśród nich:


przelew bankowy, na wskazany w polisie numer konta,

przelew online,

pobranie pocztowe,

płatność kartą VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, BLIK.

Jak zrobić przelew za ubezpieczenie samochodu? Wystarczy wpisać wymagane dane dotyczące odbiorcy i nadawcy płatności, a także otrzymany od nas numer konta i wyliczoną kwotę składki na OC lub jej ratę . Następnie trzeba wysłać przelew lub zlecić jego wykonanie, np. w banku lub na poczcie. Nasi klienci mogą potwierdzić i opłacić polisę komunikacyjną OC elektronicznie.


BLIK SPOSOBEM NA PRZELEW ZA UBEZPIECZENIE SAMOCHODU

Od lipca 2020 roku nasi klienci mogą opłacić polisę OC elektronicznie, z wykorzystaniem kodu BLIK. W ten sam sposób można uregulować ratę za ochronę. Takie standardy zwiększają bezpieczeństwo klientów, ponieważ płatności za ubezpieczenie samochodu można dokonać zdalnie.


By skorzystać z płatności BLIK-iem u agenta, klient UNIQA powinien podać mu jednorazowy, 6-cyfrowy kod, który uzyska w kilka sekund w aplikacji mobilnej swojego banku. Zatwierdzenie płatności oznacza, że polisa jest opłacona.


CZY WARTO PŁACIĆ OC NA RATY?

Ubezpieczenie samochodu OC zapewnia 12-miesięczną ochronę, która trwa od chwili opłacenia składki. Termin zawarcia powinien zbiegać się w czasie z datą zakończenia poprzedniej polisy ubezpieczenia OC pojazdu. Tzn. nie dopuść do przerwy w ochronie, gdyż wiąże się to z ryzykiem nałożenia kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.


W UNIQA możesz zapłacić za ubezpieczenie OC z góry, za cały rok, albo w ratach. Z danych BIK wynika, że Polacy upodobali sobie właśnie zakupy na raty. W marcu 2021 liczba takich zobowiązań wzrosła w stosunku do tego samego miesiąca 2020 roku o ponad 50 proc. Dla wielu zakup na raty jest atrakcyjną formą finansowania także wydatków związanych z ubezpieczeniami, w tym z polisą OC i z dodatkowymi ubezpieczeniami samochodu, które mają charakter dobrowolny, jak AC czy assistance.


Każdorazowo trzeba pamiętać o konieczności regulowania wpłat za OC na czas, zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie ubezpieczeniowej. Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, wówczas możemy przypomnieć Ci o zapłacie. Pamiętaj, że w przypadku braku płatności składki lub którejkolwiek raty w czasie trwania ochrony, umowa ubezpieczenia nie ulega przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy.


W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, brak płatności składki w czasie określonym w przekazanym wezwaniu, powoduje rozwiązanie umowy ubezpieczenia z dniem następnym po upływie wskazanego terminu.

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

image

Dodał: Mariusz

26.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto