TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC
Porady 25.01.2024

Karta paliwowa dla Twojej firmy - transakcje flotowe pod kontrolą - zobacz interpretację ogólną i najczęściej zadawane pytania

image

Polskie przedsiębiorstwa utrzymują często szeroką flotę samochodową. Zalicza się do niej pojazdy osobowe i ciężarowe, w tym TIR-y. Mogą one być własnością firmy lub też być finansowane z wykorzystaniem leasingu lub kredytów. Wszystkie wymagają niezmiennie ponoszenia wydatków na utrzymanie, łącznie z kosztem eksploatacji i paliwa. Dużym ułatwieniem przy korzystaniu z samochodów firmowych są karty paliwowe. Sprawdź, na czym polega ich specyfika.


Tankowanie auta firmowego z dokonaniem płatności przy użyciu karty paliwowej

Z tego artykułu dowiesz się:

Czym jest karta paliwowa? Za jakie transakcje prócz paliwa można nią płacić?

Rodzaje kart flotowych na paliwo

Jakie są zalety korzystania z kart paliwowych?

Najczęściej zadawane pytania - faktury zbiorcze, rozliczenia VAT, rabaty na paliwo na stacjach w Polsce

CZYM JEST KARTA PALIWOWA? ZA JAKIE TRANSAKCJE PRÓCZ PALIWA MOŻNA NIĄ PŁACIĆ?

Karta na paliwo pod względem fizycznym przypomina kartę płatniczą wydawaną przez banki. Co ciekawe, umożliwia ona dokonywanie bezgotówkowych płatności przede wszystkim w czasie tankowania samochodu na stacjach benzynowych. Zakup paliwa to jednak niejedyna transakcja, jaką można zrealizować z użyciem takiej karty. W zależności od oferty może ona pozwalać płacić za płyny eksploatacyjne do samochodu, korzystanie z usług myjni czy odkurzania auta lub uiszczania opłat drogowych za przejazd autostradami, czy mostami i tunelami.


Taka karta jest wydawana przez różne polskie i zagraniczne koncerny paliwowe, jak sieć stacji Lotos, Shell, Circle K, Orlen czy BP. Na naszym rodzimym rynku funkcjonują międzynarodowe sieci skłonne oferować takie same karty, ale które nie są związane z żadną marką stacji – mogą być to takie organizacje jak DKV (DKV card) czy UTA.


RODZAJE KART FLOTOWYCH NA PALIWO

W zależności od oferty operatora płatności oraz dokonanego przez klienta wyboru można skorzystać z karty do stacji paliw:


Na okaziciela – do wykorzystania przez każdą osobę, która dysponuje taką kartą, np. dowolnego pracownika firmy transportowej, który zna pin do karty.


Imiennej – widnieją na niej dane posiadacza, tj. imię i nazwisko konkretnej osoby.


Z numerem rejestracyjnym pojazdu, która jest przypisana do jednego auta.


Przedsiębiorca, który ma na przykład jeden pojazd wykorzystywany w toku prowadzonej działalności gospodarczej, może wnioskować o kartę imienną. Taka karta przypisana do auta przydaje się, jeśli korzysta z niego więcej osób w różnym czasie. Z kolei karty na okaziciela to dobry pomysł na dokonywanie płatności bezgotówkowych przy tankowaniu pojazdów firmowych przez pracowników. Każda karta może być wręczona danej osobie, by rozliczać jej wydatki na zakup paliwa.


Karty mogą być kartami przedpłaconymi, czyli prepaid, zasilanymi określoną kwotą, z której możesz wydatkować pieniądze na benzynę czy olej napędowy dla Twojej floty.


JAKIE SĄ ZALETY KORZYSTANIA Z KART PALIWOWYCH?

Wykorzystanie paliwowych kart w działalności gospodarczej to nie tylko korzyść w postaci możliwości płacenia bezgotówkowo za wiele usług, w tym przede wszystkim za benzynę, olej napędowy czy gaz. Posługujący się kartą paliwową pracownicy nie muszą za każdym razem prosić na stacji o wystawienie faktury dla księgowości. Każda transakcja jest zapisywana w systemie elektronicznym, do którego dostęp uzyskuje w pierwszej kolejności właściciel floty samochodowej.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - FAKTURY ZBIORCZE, ROZLICZENIA VAT, RABATY NA PALIWO NA STACJACH W POLSCE

Na podstawie listy elektronicznych płatności za paliwo, które są ewidencjonowane w systemie, wystawiana jest przez stację faktura zbiorcza rozliczana na przykład kilka razy w miesiącu lub na jego koniec. Łatwiej można dzięki temu fakturować wydatki na paliwo w małych i średnich przedsiębiorstwach czy też w całkiem dużych firmach.


Zaletą takiej karty jest też możliwość odzyskania podatku VAT za zakupy, jakie są dokonywane za granicą. Karta paliwowa ułatwia dokonywanie rozliczeń i płatności.


Umożliwia ona wypracowanie kilkugroszowego rabatu na paliwo za każdy 1 litr benzyny, diesla (olej napędowy) czy LPG. Zniżka dotyczy całej karty i korzysta z niej każda osoba, jaka się nią posługuje.


Jesteś właścicielem pojazdu? Wykup obowiązkowe ubezpieczenie auta. Sprawdź, ile będzie Cię to kosztować.

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

 

image

Dodał: Mariusz

25.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto