TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC

Nasz poradnik

Publikujemy ciekawe porady i nowinki

Porady 23.01.2024

Gdzie jest potrzebna Zielona Karta do ubezpieczenia OC

image

Umowa ta zapewnia ochronę ubezpieczeniową nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach m.in. w całej Unii Europejskiej.  Są jednak i takie kraje, gdzie sama polisa OC nie będzie wystarczająca – konieczne będzie posiadanie ubezpieczenia Zielonej Karty. 


W jakich krajach jest to konieczne i jak je uzyskać?


Zielona karta – co to jest?

 Zielona Karta  jest międzynarodowym certyfikatem ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Obowiązuje on w państwach, które są objęte Systemem Zielonej Karty. Dzięki temu kierowcy, którzy wjeżdżają do danego kraju. Potwierdzeniem posiadania ubezpieczenia jest po prostu certyfikat Zielonej Karty.[1] W ramach Systemu Zielonej Karty funkcjonuje Porozumienie Wielostronne, na mocy którego pojazdy, które są zarejestrowane w państwach, których Biura Narodowe są sygnatariuszami, mogą poruszać się po ich terytorium bez konieczności posiadania Zielonej Karty. Do Porozumienia Wielostronnego należy 34 spośród 48 członków Systemu Zielonej Karty


Treść zielonej karty sporządzana jest w języku polskim, angielskim i francuskim. Aby otrzymać taki certyfikat, możesz się zgłosić do swojego ubezpieczyciela. W Allianz ubezpieczenie to kupisz u naszych agentów .

Kraje, do których potrzebować będziesz zielonej karty, to: 


Albania, Azerbejdżan, 

Białoruś, 

Iran, Izrael, 

Maroko, Mołdawia, Macedonia, 

Rosja, 

Tunezja, Turcja, 

Ukraina.[2]

Zielona Karta – jak długo obowiązuje?

Certyfikat Zielonej Karty wystawiany jest na okres minimum15 dni, 30 dni lub maksymalnie roku. Jeśli podczas wyjazdu spowodujesz zdarzenie, które jest objęte ochroną ubezpieczeniową, to oderwij kopię otrzymanej Zielonej Karty i przekaż ją poszkodowanemu. Zielona Karta jest tak przygotowana, abyś nie miał z tym żadnych problemów.

Co jeśli zapomniałeś o Zielonej Karcie?

Zapomnienie o Zielonej Karcie nie powoduje oczywiście, że nie będziesz mógł wjechać na teren kraju, który należy do Systemu Zielonej Karty. Będziesz mógł zakupić tzw. ubezpieczenie graniczne. Można je nabyć na okres 30 dni, ale może się okazać, że będzie to zdecydowanie wyższy wydatek niż w przypadku Zielonej Karty. W 2018 roku zakup ubezpieczenia granicznego wiązał się wydatkiem:


w Albanii – 49 euro na 15 dni, 65 euro na 30 dni;

 w Macedonii - 50 euro na 15 dni, 70 euro na 30 dni;

w Maroku - 57 euro na 15 dni, 88 euro na 30 dni3

 

Ceny są dosyć wysokie, ale w każdym kraju inne. Na przykład w przypadku ubezpieczenia granicznego przy wjeździe na terytorium Ukrainy cena wynosi 9,2 euro za 15 dni. Odradzamy rezygnację z zakupu ubezpieczenia. Gdy spowodujesz kolizję lub wypadek, twoje koszty mogą być wielokrotnie wyższe, niż wynosi cena takiego ubezpieczenia.


Uszkodzenie auta z własnej winy

 Zielona Karta ochroni Cię przed poniesieniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych, do jakich doprowadzisz swoim pojazdem. Jeśli chcesz dodatkowo korzystać z ochrony ubezpieczeniowej od kradzieży czy uszkodzenia własnego auta, to powinieneś zakupić ubezpieczenie autocasco, które będzie obowiązywać na terytorium danego kraju. Jeśli już masz polisę  AC, to koniecznie sprawdź, czy będzie Cię ona chroniła tam, gdzie jedziesz. Bardzo przydatnym ubezpieczeniem w podróży może być również  assistance, dzięki któremu towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni ci możliwość naprawy pojazdu, jego holowania, noclegów na czas naprawy i nie tylko. Wszystko zależy od tego, na jaki pakiet assistance się zdecydujesz. I w tym przypadku koniecznie pamiętaj o sprawdzeniu zakresu terytorialnego obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej.

Pamiętaj o Zielonej Karcie

Przed wyjazdem autem do danego kraju sprawdź koniecznie, czy obowiązuje tam Twoja  polisa OC. Czy musisz posiadać Zieloną Kartę? Jeśli tak, to koniecznie złóż o nią wniosek do swojego ubezpieczyciela. 

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

image

Dodał: Mariusz

23.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto