TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC

Nasz poradnik

Publikujemy ciekawe porady i nowinki

Porady 23.01.2024

Zniżki za ubezpieczenie OC - jak są przyznawane i jak można je stracić?

image

Jednym z ważnych czynników, które mają wpływ na cenę za komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, są zniżki, które właściciel danego pojazdu wypracował za bezszkodową jazdę. Ubezpieczyciele mają pod tym względem odmienne zasady ich przyznawania, różna może być ich wysokość za każdy rok. 


Jak są przyznawane zniżki na OC, jak można je sprawdzić, a jak stracić?


Jak są przyznawane zniżki na OC?

Zniżki na OC przypisywane są danej osobie. Zatem fakt, że zmienisz ubezpieczyciela albo zdecydujesz się kupić nowy samochód, nie sprawi, że je stracisz.[1] Ubezpieczyciele mogą dowolnie przyznawać zniżki – nie ma pod tym względem żadnych uregulowań. System naliczania zniżek nazywany jest systemem bonus/malus. Od ubezpieczycieli możesz dowiedzieć się, że maksymalny poziom tych zniżek wynosi 60, 70 czy 80 proc. Czy zatem najniższą cenę na OC otrzymasz tam, gdzie możesz mieć nawet 80 proc. zniżek? Nie – wpływ na cenę za polisę OC ma wiele czynników, a wypracowane zniżki to tylko jeden z nich. Ubezpieczyciele za każdy rok bezszkodowej jazdy przyznają od 5 do 20 proc. zniżki. Może być tak, że ubezpieczyciel za każdy rok przyzna 10 proc. zniżki albo może je naliczać całkiem inaczej – np. 5 proc. w pierwszym roku, a 10 proc. w kolejnym.

Co w przypadku sprzedaży samochodu?

Jeśli samochód przestał być już twoją własnością i zdecydowałeś się na razie nie kupować kolejnego, to tym samym nie będziesz już korzystał z komunikacyjnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Co się stanie, jeśli będziesz mieć np. 3 lata przerwy ubezpieczeniowej? Tutaj również wszystko zależy od ubezpieczyciela. W jednym przypadku stracisz wszystkie wypracowane zniżki i będziesz musiał je gromadzić od nowa, a w innym przypadku nawet po kilku latach będziesz mógł korzystać z dokładnie takich samych, jakie wypracowałeś.

Zniżki na OC – od jakiego wieku?

Nie od razu będziesz otrzymywać zniżki za każdy rok bezszkodowej jazdy. Tutaj podobnie polityka towarzystw ubezpieczeniowych wygląda różnie. Możliwe, że pierwsze zniżki otrzymasz, mając 22 lata, a nawet 26 lat. Młodzi kierowcy muszą się liczyć z tym, że ceny ich pierwszych polis będą wysokie.[2]

Zwyżki na OC – kiedy są przyznawane?

Tak, jak za bezszkodową jazdę otrzymujecie zniżki, tak w przypadku wyrządzonych szkód pojawiają się zwyżki. Tutaj również polityka wygląda odmiennie w zależności od ubezpieczyciela. Za jedną szkodę możesz stracić 10, 20, a nawet 30 proc. zniżek. Co więcej, jeśli spowodujesz w jednym roku np. 3 szkody, to możliwe, że ubezpieczyciel nałoży na ciebie zwyżkę w wysokości kilkuset procent![3]

Jak sprawdzić, ile masz zniżek?

Możesz oczywiście szacować, ile wypracowałeś zniżek, biorąc pod uwagę liczbę spowodowanych szkód i zasady systemu bonus/malus danego ubezpieczyciela, ale oczywiście to nie jest najlepsza metoda. Lepsze rozwiązania to:


Skorzystanie z systemu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – po zalogowaniu się do niego możesz wygenerować dokument, który będzie pokazywał przebieg twojej historii ubezpieczeniowej za ostatnich 5 lat. Na tej podstawie zniżki może ci wyliczyć przedstawiciel danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Sprawdzenie ostatniej polisy – informacje o poziomie zniżek znajdziesz albo na blankiecie, albo w pozostałych dokumentach, które dostałeś od ubezpieczyciela.

Wniosek do aktualnego ubezpieczyciela – możesz złożyć wniosek o Zaświadczenie o Przebiegu Ubezpieczenia Komunikacyjnego. Otrzymasz dokument podobny do tego, jaki możesz wygenerować samodzielnie w systemie UFG. Znajdziesz tam informacje o spowodowanych szkodach i tym samym będziesz mógł wyliczyć poziom zniżek.

Zniżki OC po zmianie ubezpieczyciela

Wypracowane przez ciebie zniżki nie są ważne wyłącznie u danego ubezpieczyciela – uwzględni je również inne towarzystwo ubezpieczeniowe. Jednak nie będzie tak, że każde towarzystwo przyzna ci dokładnie taki poziom tych zniżek, jaki miałeś u dotychczasowego ubezpieczyciela.

Zniżki OC bonusem za bezszkodową jazdę

Wypracowanie wysokich zniżek na OC może mieć duży wpływ na cenę za polisę OC. Pamiętaj jednak, że każdy ubezpieczyciel ma pod tym względem inną politykę, a możliwość uzyskania u danego ubezpieczyciela wyższych zniżek nie oznacza, że zapewni on również atrakcyjniejszą cenę za polisę OC.

TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

image

Dodał: Mariusz

23.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto