TaniaPolisa.com - najtańsze polisy OC i AC

Nasz poradnik

Publikujemy ciekawe porady i nowinki

Porady 21.01.2024

Po ilu latach przysługują zniżki OC?

image

Wysokość składki za  polisę OC, czyli obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, zależy od wielu czynników. Znaczenie mają między innymi pojazd i osoby, które z niego korzystają, a także dotychczasowa historia przebiegu ubezpieczenia. Jeśli jeździsz bezszkodowo, wpływa to pozytywnie na wysokość składki. Gromadzisz zniżki na OC albo po prostu pozytywną historię polisy. Kiedy zacznie to wpływać na obniżenie składki? W jakim wieku możesz mieć pełne zniżki na OC?

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC?

Zniżki na ubezpieczenie auta – od czego zależą?

Pełne zniżki OC a wiek

Ile może wynosić zniżka na OC?

Po jakim czasie przepadają zniżki OC?

Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela?

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC?

Przy kalkulacji składki za polisę bierzemy pod uwagę wiele czynników. Marka pojazdu, model, rocznik, pojemność silnika, przebieg, wiek kierowcy, doświadczenie, a to nie wszystko. Duże znaczenie ma historia przebiegu ubezpieczenia.

Jeśli w ostatnich latach z Twojej polisy OC były likwidowane szkody, to wpływa na podwyższenie składki w przyszłości. Natomiast kolejne lata bezszkodowej jazdy spowodują, że będziesz płacić mniej. Pamiętaj jednak, że na cenę OC wpływa wiele czynników, dlatego rok bezszkodowej jazdy nie musi oznaczać, że w kolejnym zapłacisz niższą składkę.

Ile czasu musi minąć, zanim zgromadzisz zniżki na ubezpieczenie auta? Czy we wszystkich towarzystwach obowiązują identyczne zasady?

Zniżki na ubezpieczenie auta – od czego zależą?

Zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia  są przypisane do osoby, a nie do samochodu. W związku z tym nie przepadają, jeśli zmienisz auto. Jaka zniżka należy Ci się za rok bez szkód naprawianych z OC?

Najprościej byłoby, gdyby za każdy rok bezszkodowej jazdy otrzymywało się np. 10% zniżki, a po szkodzie z Twojej winy 10% zwyżki. Wtedy kalkulacja byłaby prosta. Kierowca mógłby samodzielnie określić wysokość zniżki na ubezpieczenie samochodu. Sposób obliczania okazuje się jednak bardziej skomplikowany. Każde towarzystwo robi to zgodnie z własnymi zasadami. Nie musi przyznawać określonej wartości zniżki lub zwyżki za każdy rok. Możliwe też, że nie od razu po pierwszym roku bezszkodowej jazdy naliczy jakąkolwiek zniżkę.

Nie wszyscy ubezpieczyciele stosują system naliczania zniżek – bonus-malus. Towarzystwa mają własne algorytmy, które analizują przebieg historii OC i uwzględniają te dane przy wyliczaniu składki. Szkody w historii skutkują podwyższeniem składki. 

Pełne zniżki OC a wiek

Młodzi kierowcy, a także osoby niedoświadczone w prowadzeniu pojazdów mechanicznych, najczęściej płacą pełną, a czasami nawet zwiększoną składkę za ubezpieczenie. Po ilu latach możesz mieć pełne zniżki OC? Zazwyczaj wystarczy kilka lat bezpiecznej jazdy. Maksymalny poziom nie przysługuje jednak na zawsze. 

Ile może wynosić zniżka na OC?

W przypadku ubezpieczycieli, którzy korzystają z systemu bonus-malus, maksymalna zniżka wynosi zazwyczaj 60-70% i przysługuje po 3-6 latach. Czy to oznacza, że najlepiej wybrać tę ofertę, w której jest najwyższa zniżka? Raczej nie należy przywiązywać do tego uwagi. Towarzystwo, które nalicza 70% zniżki, może mieć droższe ubezpieczenie niż firma, w której ta zniżka wynosi 60%. A chodzi przecież o ostateczną wysokość składki a nie o procentową wartość zniżki.

Po jakim czasie przepadają zniżki OC?

Jeśli wykupisz ochronę w innym towarzystwie niż dotychczas, to nie oznacza, że musisz budować historię od nowa. Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę wypracowane zniżki, ale nie masz gwarancji, że przyzna ich tyle samo co poprzednia firma. Towarzystwo skorzysta ze swojego algorytmu – przeanalizuje dotychczasową historię przebiegu ubezpieczenia i przyzna Ci zniżkę według swoich zasad. Po jakim czasie przepadają zniżki OC?

Jeżeli nie kupujesz OC przez kilka lat z rzędu, możesz zacząć tracić wypracowane zniżki. A ile ich stracisz po szkodzie? Zazwyczaj od 10 do 30 punktów procentowych. Znaczenie może mieć również liczba szkód w okresie trwania umowy. W przypadku kilku zdarzeń ubezpieczyciel może naliczyć zwyżkę w wysokości nawet kilkuset procent. 

Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela?

Niektóre pojazdy stanowią własność więcej niż jednej osoby. Zdarza się, że współwłaścicielami są: kierowca z długą i pozytywną historią przebiegu OC oraz taki, który dopiero zaczyna swoją przygodę z prowadzeniem pojazdów. W takim przypadku towarzystwo przy wyliczaniu składki weźmie najczęściej pod uwagę historię jednego i drugiego.

Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela? Przeważnie towarzystwa wyliczają składkę na podstawie historii ubezpieczenia obu kierowców. Współwłasność nie oznacza, że mało doświadczony kierowca przejmuje zniżki tego doświadczonego. Dalej budują historię OC - z tą różnicą, że szkody wyrządzone przez jednego z nich mają wpływ na zniżki, które przysługują drugiemu. 


TEL. +48 537276239 WhatsApp

https://taniapolisa.com
www.youtube.com/@ocacpolisa
https://www.tiktok.com/@ocacnajtaniej?lang=pl-PL
https://twitter.com/ocactaniapolisa
https://www.facebook.com/OCpolisa/
https://www.instagram.com/ocactaniapolisa/

 

ubezpieczenie samochody, ubezpieczenie oc, tanie OC , najtańsze OC, OC co to, OC kalkulator, taniapolisa, Ubezpieczenie samochodu sprawdzenie, Porównywarka OC, LINK4 sprawdzenie polisy, Rankomat, Autocasco cennik, AC szkoda z własnej winy, Ac co to , ac co to znaczy w aucie, Autocasco czy warto, Autocasco kalkulator, Jak działa autocasco, Ile kosztuje autocasco w PZU, ubezpieczenie oc, jak sprawdzić, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, OC, kalkulator, najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, najtańsze oc/ac ranking, Najtańsze OC 2023, Najtańsze OC 2024, Porównywarka OC, Porównywarka ubezpieczenia, Kalkulator OC, HDI ubezpieczenia, Sposoby na tanie OC, zniżki oc, jak sprawdzić, Zniżki OC tabela, Zniżki OC -- jak są naliczane, Po jakim czasie zniżki OC przechodzą na współwłaściciela, Zniżki na ubezpieczenie samochodu wiek, Po jakim czasie przepadają zniżki OC, PZU zniżki OC tabela, Ochrona zniżek OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, Ubezpieczenie samochodu, Porównywarka OC, Mubi ubezpieczenia, Porównywarka ubezpieczeń, HDI ubezpieczenia, Mubi PL, Sprawdź ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, PZU ubezpieczenie samochodu, Kalkulator ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenie samochodu OC/AC, NNW, Sprawdzenie OC pojazdu, Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie samochodu, Najtańsze ubezpieczenie OC, Porównywarka OC, Ubezpieczenie samochodu przez internet, Kalkulator OC, OC online, Jak zapłacić ubezpieczenie samochodu przez internet, tania polisa, tanie oc , kupię oc , kupię ac , najtańsze ubezpieczenie oc? – forum, Porównywarka OC, LINK4 moja polisa, Rankomat moje polisy, Ubezpieczenie samochodu, Sposoby na tanie OC, Najtańsze ubezpieczenie OC, najtańsze oc/ac ranking #OC #ac #OCkalkulator #tanieooc #najtańszeoc #Ubezpieczeniesamochodusprawdzenie #PorównywarkaOC #sprawdzeniepolisy #Rankomat #Autocascocennik #Autocascokalkulator #Ilekosztujeautocasco #Najtańszeubezpieczenie #PorównywarkaOC #najtańszeubezpieczenieforum #Ilekosztujeubezpieczeniesamochodu #OCkalkulator #najtańszeac #NajtańszeOC2024 #NajtańszeOC2024 #PorównywarkaOC #Porównywarkaubezpieczenia #KalkulatorOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #zniżkioc  #Zniżkiac #PZUzniżkiOC #OchronazniżekOC #OCkalkulator #Autocascocennik #Autocascoczywarto #Autocascokalkulator #IlekosztujeautocascowPZU #NajtańszeubezpieczenieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #HDIubezpieczenia #SposobynatanieOC #octanie #oc najtańsze #actanie #acnajtansze #taniapolisa #tanieubezpieczenie  #ubezpieczenie #mieszkanie #samochód #edukacja #dom #życie #polisa #oszczędność #ekspert #agent #nowysącz #klient #klientnajtańszeubezpieczenieocforum #PorównywarkaOC #LINK4mojapolisa #Rankomatmojepolisy #Ubezpieczeniesamochodu #SposobynatanieOC #NajtańszeubezpieczenieOC #najtańszeoc/acranking

 


image

Dodał: Mariusz

21.01.2024
  • Tagi:

  • OC, 
  • AC, 
  • Tanie ubezpieczenia samochodowe, 
  • NNW, 
  • ubezpiecz auto